NEDEN BASEK AKADEMİ ?

Her Yaştaki Vatandaş Eğitim alabilir


BASEK Akademi’de her yaştaki vatandaşın çalışmaya devam ederek mesleki eğitim almalarına imkan sağladığını kaydeden Op. Dr. Gürbüz, “ Halen işsiz olan kişiler de BASEK Akademi’de daha kısa sürede mesleki teknik eğitimlerini tam gün eğitim ve uygulamalı stajlarını tamamlayabileceklerdir.

BASEK Akademi her yaşta çalışan, çalışmayan ve lise eğitimini tamamlayamayan ya da tamamlayamamış olan ama geçerli bir meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı ve gençlerimizi ömür boyu eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. Ekonomik şartlar gereği işsiz kalan ya da okulu bırakarak çalışmak zorunda kalan vatandaşlarımız BASEK Akademi’de 3-6 ay yüz yüze eğitim ya da BASEK Online eğitimle bilgisayarlarının başında internet aracılığıyla canlı veya video görüntülü eğitim yöntemiyle mesleki eğitimini alabileceklerdir. Online olarak canlı derslerde internet aracılığıyla sesli ya da yazılı olarak soru sorabilecekler ve cevapları anında alabileceklerdir. Yine boş zamanlarında ve akşam saatlerinde stajlarını tamamlayarak mezun olacaklar ve kendi alanlarında hemen iş bulma imkânına kavuşacaklardır.”

Op. Dr. Özer Gürbüz, “ Eskiden meslek lisesi mezunları, marangozluk, tornacılık, elektrikçilik gibi bölümlerden mezun olarak esnaf olabilirken, şimdi sağlık, havacılık, denizcilik ve raylı sistemler gibi alanlarda eğitim alarak büyük endüstrilerin bir parçası olarak büyük hayallere ulaşabilmektedirler. Hangi yaşta olursanız olun, hayat boyu öğrenme programı çerçevesinde hayallerinizi ertelemeyin. Hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Değişen dünyanın gelişen Türkiye’sinde hak ettiğiniz yeri alın”


BASEK Akademi ile Hem iş Hem Meslek


BASEK Akademi’nin Batı Anadolu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile liseyi bitirememiş veya liseyi bitirmiş olmasına rağmen üniversiteyi kazanamamış, iş bulamamış olan gençlerin hem meslek sahibi olmalarına hem de iş bulma imkân sağladığını kaydeden Op. Dr. Özer Gürbüz, “ BASEK Akademi mevcut meslek edindirme kurslarından farklıdır. Lise mezunu oldukları için kültür dersleri verilmiş olduğundan sadece meslek dersleri verilecek ve hemen uygulamalı staj eğitimlerine geçilecektir. 3-6 aylık dönemlerde mesleki ve teknik eğitimlerini uygulamalı olarak alan vatandaşlarımız alanlarında kolayca iş bulma imkânına kavuşmuş olacaklardır.