BİLGİLENDİRME

BASEK AKADEMİ ( Meslek Edindirme Kursları )


Basek (batıanadolu sağlık ve eğitim kurumları)eğitim alanda yatırımlarını çeşitlendirerek devam ediyor.batıanadolu koleji ve batıanadolu bilim ve teknik liseleri ile anaokulundan üniversiteye kadar kesintisiz bir eğitim zinciri oluşturan basek,özellikle mesleki ve teknik eğitimde türkiye'nin en büyük eğitim kurumudur.

Sağlı havacılık,denizcilik,raylı sistem.enerji,turizm ve adalet alanlarında lise eğitimi vemekte olan basek,ortaöğretim hakkını kaybetmiş ya da ara vermiş öğrenciler için yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Basek akademi batıanadolu mesleki ve teknik eğitim merkezi,liseyi bitirememiş ve/ veya liseyi bitirmiş olmasına rağmen üniversiteyi kazanamamış ve iş bulamamış olan gençlerimizi hem meslek sahibi olmalarına hem de iş bulma imkanı sağlamaktadır.mevcut meslek edindirme kurslarından farklıdır.lise mezunu oldukları için kültür dersleri verilmiş olduğundan sadece meslek dersleri verilecek ve hemen uygulamalı staj eğitimlerine geçilecektir.3-6 aylık dönemlerde mesleki ve teknik eğitimlerini uygulamalı olarak alan gençlerimiz alanlarında kolayca iş bulma imkanına kavuşmuş olacaklardır.

Türk gençlerinin mesleki eğitimine önem veren basek,ülkemizin kalkınmasının ve gelişmesinin en önemli şartının nitelikli ve eğitimli ara eleman eğitimi olduğunun bilincindedir.mesleki eğitimle gençlerimiz işsiz kalmaktan kurtulacak ve ülkemizin geleceğinde aktif rol alacaklardır.

Basek Akademi Batıanadolu Mesleki Teknik Eğitim Merkezi,her yaştaki vatandaşımızın çalışmaya devam ederek mesleki eğitim almalarına imkan sağlamaktadırlar. Halen işsiz olan kişiler de basek akademi de daha kısa sürede mesleki teknik eğitimlerini tam gün eğitim ve uygulamalı stajlarını tamamlayabileceklerdir.her yasta çalışan ,çalışmayan ve lise eğitimini tamamlayamayan ya da tamamlayamamış olan ama geçerli bir meslek sahibi olmak isteyen insanlarımızı ömür boyu eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir.ekonomik şartlar gereği işsiz kalan ya da okulu bırakarak çalışmak zorunda kalan insanlarımız Basek Akademi de 3-6 ay yüz yüze eğitim ya da basek online eğitimle bilgisayarlarının başında internet aracılığıyla canlı ve/veya video görüntülü  eğitim yöntemiyle mesleki eğitimini alabileceklerdir. Online olarak canlı derslerde internet aracılığıyla sesli ya da yazılı olarak  soru sorabilecekler ve cevapları anında alabileceklerdir. Yine boş zamanlarında ve akşam saatlerinde stajlarını tamamlayarak mezun olacaklar ve kendi alanlarında hemen iş bulma imkanına kavuşacaklardır.

Eskiden meslek lisesi mezunları ,marangozluk,tornacılık,elektrikçilik vs gibi bölümlerden mezun olarak esnaf olabilirken,şimdi sağlık havacılık denizcilik ve raylı sistemler gibi alanlarda eğitim alarak  büyük endüstrilerin bir parçası olarak büyük hayallere ulaşabilmektedirler.

Haydi ! Hangi yaşta olursanız olun,hayat boyu öğrenme programı çerçevesinde hayallerinizi ertelemeyin.hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Değişen dünyanın gelişen türkiye'sinde hak ettiğiniz yeri alın.

Op.Dr.Özer Gürbüz
Basek Yön. Kurulu Başkanı